NOVINKY

„V rámci nejvýznamnější události roku – Design weeku v Miláně, který se uskutečnil 4.-9.4. představila Ariostea produktové řady a designová řešení.“

Výstava Cersai v italské Bologni

Na boloňském výstavišti se 26.-30.9. konal tradiční mezinárodní veletrh keramiky a vybavení koupelen. Výstavu navštívilo rekordních 106 000 návštěvníků. Mezi vyhlášenými a známými značkami nemohla chybět Ariostea. Ta jako vždy v rámci veletrhu představila novinky a to nejen v designech, ale i ve vývoji a směřování značky.

V produktech se objevily novinky v kolekci Ultra. Jedná se o 5 inovativních designů mramorů. Jsou zastoupeny bílé odstíny, které reprezentuje Calacatta lincoln a Calacatta delicato. Jemný hnědý odstín se představil pod jménem Pulpis brown a šedý zastupuje Grey marble. A konečně – královský mramor – Porte d´or s nádhernou zlatou kresbou na ušlechtilém černém podkladu.

Ariostea spojila své zkušenosti a dovednosti s předním výrobcem kuchyní v Itálii – společností Binova. Z propojení znalostí výrobních postupů a technologií s inovativní vysoce odolnou keramikou vzešla nová dimenze použití keramiky Ariostea. Z té vznikají pracovní plochy, indukční varné plochy, dokonce i dřezy a stoly. Ultra keramické povrchy jsou odolné proti opotřebení, nenasákavé, stálo barevné, odolné proti poškrábání, antibakteriální, snadno se čistí, odolávají vysokým a nízkým teplotám. Tyto vlastnosti zajišťují dlouhotrvající krásný pocit a vizuálně líbivý vzhled.

Berlín je kolébkou evropské kreativity a designu. Ve čtvrti Sarotti Höfe v industriální budově bývalé čokoládovny vznikl nový show room Ariostea. Realizace tohoto projektu se opět ujal dvorní architekt značky Marco Porpora. Vytvořil opět úchvatnou přehlídku, zachoval vzdušnost a lehkost. Výstavba slepých zdi kolem tří čtvrtin obvodu showroomu umožňuje přirozené světlo filtrovat a přemýšlet mimo středovou oblast. Stěny mají řadu šestiúhelníků, uspořádaných v různých výškách, které nabízejí nepřerušený pohled na Ultra v celém jejím rozsahu. Adresa showroomu je: Berlín, Sarotti Höfe, Mehringdamm 55.

 

Nové vzory

ULTRA MARMI

Salone del mobile Milano 2016

12. dubna začala jedna z nejprestižnějších událostí v oblasti designu, umění, kreativity a stylu – Salone del mobile v italském Miláně.

Na dlouho očekávané události roku se v průběhu týdne představilo to nejlepší z italské a světové designérské scény.

Ariostea uchvátila prezentací Ritmicitta ve vlastním showroomu v centru Milána. Instalaci na téma město a geometrie, zvuky a materiály navrhl dvorní architekt Ariostey Marco Porpora. V rámci této nádherné show byly představeny novinky, doplňovaly se nejen celé kolekce, ale i jednotlivé designy do stávajících kolekcí.

Inovaci zaznamenala poměrně žhavá novinka ze začátku tohoto roku. Nováček v kolekci Ultra, kolekce Metal se rozrostla o zajímavé strukturální designy. Ke stávajícím 3 položkám přibylo 12 dalších vzorů v tónech od chladně světle šedé k tmavě čokoládové se zajímavými strukturami a efektem kovu.

Odpovědí na aktuální trendy jsou pak kolekce Technostone a Technoterre, obě jednoduché a čisté v decentních tónech. Zatímco Technostone navazuje na charakter přírodního kamene, Technoterre originálně přehodnocuje pojetí tradičních materiálů jako například cihla.

Další novinkou je samostatná kolekce Marmi classici. Naleznete v ní sérii 5 nádherných designů přírodních mramorů. Kolekce přesně dle diktátu současných trendů obsahuje 4 bílé designy s jemnou kresbou a nádherný hnědošedý materiál – Pulpis Grey. Všechny vzory jsou nadčasové a elegantní. Přírodní kresba vynikne díky vysokému lesku materiálu.

Ariostea showroom Milano design week

V průběhu Milano design weeku Ariostea představí velkoformátové obklady z kolekcí Ultra Marmi, Onici a Metali, které jsou charakteristické svými designy a technickými vlastnostmi nemajícími ve světě obdoby. Uvidíte příklad italské dokonalosti, který osloví milovníky architektury.

Ve čtvrti Brera, v centru milánského designu naleznete showroom v budově Pini nadace v Corso Garibaldi 2. Ten je možné navštívit vždy od 10:00 do 21:00 od 12. do 17. dubna.

Instalaci nazvanou Ritmicittà navrhl dvorní architekt Ariostey Marco Porpora. Jejím tématem je město a geometrie, zvuky a materiály. Ty se prolínají v rytmické opakování základních prvků, vždy stejných, avšak zároveň pokaždé jiných. Jednoduché a opakující se situace tvoří celek, místy nesrozumitelný, avšak stále známý a hřejivý. Tak jako symfonie, která pohladí duši a každého bez rozdílu ohromí.

My si tuto prestižní událost roku nenecháme ujít. Více o akci naleznete na našem webu v sekci novinky po našem návratu z Milána.

Mezinárodní výstava keramiky CERSAI

Nenechali jsme si ujít prestižní událost roku, která diktuje trendy pro nadcházející sezónu – mezinárodní veletrh keramických obkladů a vybavení koupelen Cersai v italské Boloni.

Jen pro zajímavost – tato mega akce probíhá na ploše více jak 166 000 m2. Vystavujících firem je přes 900 a zastupují 39 zemí z celého světa. Ve dnech 26.-30.9. prošlo Cersai neuvěřitelných 100 000 návštěvníků, téměř polovina z nich byla ze zahraničí, ze 153 zemí.

Co se trendů a designu týká, Itálie nás opět nezklamala. Je to prostě mekka módy a stylu…. Moc se nám líbily designy na variaci bílých mramorů. Působí čistě a elegantně, ať už v kuchyni nebo v koupelnách. Efekt čistoty a elegance umocňuje použití velkých formátů – dodá výsledek masivu a sjednotí. Krásné jsou i vzory přírodních kamenů, jako kvarcit nebo pískovec. Impozantní jsou onyxové řady. Na své si přijdou i milovníci, kovu nebo cementu. Hodně trendy jsou strukturované povrchy a 3D efekty.

Ariostea představila perfektní prezentaci a přesvědčila o své dominantní pozici na trhu. Na první pohled nás uchvátily jedinečné velkoformátové desky. V kolekci Ultra jsou nyní k dispozici i designy s formátem 300 x 150 cm ve tloušťce 6 mm. Brzy bude startovat zakázková výroba formátu 320 x 160 cm u určitých položek. Přibyly nové vzory, musím zmínit nádherný Gris de Savoie, módní a elegantní Bianco Covelano a klasický Travertino Navona. Vylepšovalo se i u onyxové řady, došlo ke změně designu u Onice beige a Onice white. Oba vzory získaly 3. rozměr, jsou probarvené do hloubky a vypadají nádherně.

Objevili jsme mnoho dalších vylepšení a novinek, které nás příjemně překvapily. V sekci ke stažení na našich stránkách naleznete nový General book 2016, který už představuje Ariosteu v novém kabátě. Ve fotogalerii jsme pro vás připravili výběr z Cersai 2015.